PATTAYA:- Als u als toerist Thailand wilt bezoeken, moet u wel heel erg bij de pinken zijn, om het actuele visumbeleid van Thailand te kennen. Daar is natuurlijk een makkelijke oplossing voor, gewoon iedere dag het blog van deze Thaise nieuwsbeer lezenš§

Eindelijk heeft premier Paetongtarn Shinawatra groen licht gegeven voor de herziening van het visumvrije invoerschema, aldus de afdeling Publieke Relaties vandaag, 27 april, op haar Facebook-pagina. De afdeling vermeldde dat de beslissing kwam nadat enkele buitenlandse toeristen āde wet hebben overtreden, zoals het overschrijden van hun verblijf en illegaal werken.ā
Momenteel is het schema van toepassing op staatsburgers van 93 landen en gebieden voor toerisme of dringende werkzaamheden, voor maximaal 60 dagen, en kan het worden verlengd met niet meer dan 30 dagen.

De beslissing volgde op maanden van talloze meldingen van illegale activiteiten gepleegd door buitenlandse toeristen, variƫrend van werken zonder werkvisum, stelen, roekeloos rijden, aanvallen, telefoonscams via callcenters, en erger. In een poging om steeds meer toeristen aan te trekken, heeft Thailand de poorten geopend met het visumvrije schema en beseft nu dat de poort te wijd was. Het identificeren van potentiƫle criminelen en wetsovertreders tussen fatsoenlijke toeristen zal echter niet gemakkelijk zijn, aangezien sommigen geen eerdere strafbladen hebben.
Hoewel het begrijpelijk is dat enige aanpassing aan het visumvrije schema nodig is om criminaliteit aan te pakken, is het ook van cruciaal belang dat het nieuwe schema verstandig wordt opgesteld en tot stand komt na grondige overleggen met zowel belanghebbenden in de toerismesector als wetshandhavingsinstanties. Misschien kan een openbaar hoorzittingsproces ook helpen, aangezien deze kwestie niet overhaast moet worden aangepakt en bredere implicaties heeft. Het moet ook eerlijk en niet-discriminerend zijn tegenover bepaalde landen.

Daarnaast zou Thailand zijn visumregeling niet elke paar maanden moeten herzien, omdat dit onnodige verwarring zal veroorzaken bij potentiƫle toeristen en uiteindelijk de Thaise toeristenindustrie zelf zal ondermijnen.
Olleke Bolleke in Pattaya
Conclusie!!
Het blijft dus zoals het is..
60 dagen visum vrij in reizen ..
Nu maar hopen dat er niet weer aan gemorreld wordt.
Maar ja Thailand he ššš
Wat heeft de 60 dagen visavrije in reis te maken met criminaliteit…??
Je kan met 30 dagen ook je crimineel gedragen.
Teveel alcohol,druks etc etc …gedraag je fatsoenlijk dan blijft het voor iedereen leuk .
Maar zo als altijd, de goede lijden onder de slechte,,,
Ik weet een goede richtlijn .
Iedereen die een donkerder huid heeft dan de gemiddelde Thai mag maar 2 weken blijven…