Nieuwe alcoholregel in Thailand van kracht, bars mogen geen alcohol meer serveren aan dronken klanten!

Nieuwe alcoholregel in Thailand van kracht, bars mogen geen alcohol meer serveren aan dronken klanten!

PATTAYA: De Thaise regering heeft de regels voor alcoholverkoop flink aangescherpt: dronken klanten krijgen alleen nog maar glaasje frisdrank. Winkels en bars mogen nu van 11.00 uur tot middernacht alcohol verkopen, omdat het bestaande middagverbod voor zes maanden is opgeschort. Let op: als je onder de 20 jaar bent, geldt er nog steeds een alcoholverbod.

Verkopers die zich niet aan deze regels houden, kunnen verantwoordelijk worden gehouden voor de schade die dronken klanten veroorzaken. Maar hoe meet je dronkenschap? Dat is aan de eigen inschatting, want er is geen alcoholtestapparatuur beschikbaar.

De Craft Beer Trade Association heeft een paar nuttige tips: installeer CCTV-camera’s, zorg ervoor dat je personeel op de hoogte is van de regels en hang bordjes op zodat klanten weten waar ze aan toe zijn. En vergeet niet: verantwoord drinken is belangrijk! Vraag een BOB, neem een taxi of gebruik het openbaar vervoer als je gedronken hebt.

Verder is het goed om te weten dat de alcoholverkoop nu tot 01.00 uur is verlengd, maar verdere verlengingen zijn afgewezen. Als je je niet aan de regels houdt, loop je het risico op een boete van maximaal 10.000 baht. Proost! 🍻

Olleke Bolleke in Pattaya

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!