PATTAYA: De 51-jarige Australische man Nathan James Webber is gisteren aangehouden voor het beschadigen van een reddingspost van de Sawang Boriboon Thammasathan reddingsdienst. Dit voorval vond plaats in de vroege ochtend van 20 mei en werd gemeld door vrijwillige reddingswerkers.

Lees ook> https://ollekebolleke.info/reddingsdienst-in-pattaya-is-laaiend-wie-heeft-hun-station-verknald/
Webber, die op dat moment sterk onder invloed was, zou de reddingspost nabij Soi Najomtien 8 hebben vernield. Hij verwarde radio-communicatie voor menselijke aanwezigheid en probeerde de deur open te breken, wat resulteerde in schade aan het glas. Toen hij zich realiseerde dat de geluiden afkomstig waren van een portofoon, verliet hij de locatie en liet zijn motorfiets en mobiele telefoon achter.


Na het bekijken van camerabeelden werd Webber gistermiddag om 16:00 uur aangehouden. Hij bekende de daad en gaf aan dat zijn alcoholconsumptie leidde tot het misverstand. Bovendien bleek dat hij zijn visum met 343 dagen had overschreden, waardoor hij illegaal in Thailand verbleef. Webber is overgedragen aan de politie voor juridische procedures en kan geconfronteerd worden met deportatie.
Webber ontkende aanvankelijk de persoon op de camerabeelden te zijn, wat leidde tot speculatie over een mogelijke dubbelganger, maar daar trapte de politie niet in.
Olleke Bolleke in Pattaya
Bron: https://thepattayanews.com/2025/05/22/australian-man-arrested-in-pattaya-for-damaging-rescue-booth-in-drunken-misunderstanding-was-on-almost-a-year-overstay/#