BANGKOK:- De immigratiedienst in Thailand heeft de beveiliging op Suvarnabhumi en Don Mueang flink opgeschroefd. Ze willen voorkomen dat buitenlanders die zich met “criminele zaken” bezighouden, het land binnenkomen met een vliegreisje. Dit komt na strengere controles aan de landgrenzen.

Het Koninklijke Thaise leger houdt sinds begin juni nu goed in de gaten wie de grens oversteekt, het lijkt er nu op dat sommige mensen die vroeger met de auto kwamen, nu via de de lucht het pand proberen in te komen.
Generaal Cherngron Rimphadee zegt dat de luchthaventeams goed samenwerken met de nationale veiligheid. Ze letten extra op mensen die misbruik maken van visa of in illegale activiteiten zitten.

Ze zijn vooral alert op oplichters en online gokkers. De immigratieambtenaren krijgen de opdracht om extra goed te kijken naar reizigers die visumvrijstellingen misbruiken.
De generaal belooft dat deze maatregelen er alleen zijn om de goede bezoekers te verwelkomen en gajes buiten te houden. Het motto? “Good guys in, bad guys out.”

Olleke Bolleke in Bangkok
Bron: Siamrath