BANGKOK:- Thailand heeft aangekondigd de tijdelijke sluiting van zes permanente en tien tijdelijke grensovergangen met Cambodja in te voeren, naar aanleiding van een dodelijk incident dat plaatsvond op 28 mei 2025 nabij Chong Bok in het district Nam Yuen (provincie Ubon Ratchathani). Tijdens dit voorval kwam een Cambodjaanse soldaat om het leven en raakten meerdere anderen gewond, zoals gerapporteerd door de Thaise media. De sluitingen zijn het gevolg van toenemende spanningen en oproepen tot een boycot van Thaise producten op sociale media in Cambodja.

Volgens een rapport van de veiligheidsautoriteiten, gedateerd zaterdag 31 mei 2025, zijn deze maatregelen bedoeld ter bescherming van de lokale bevolking in de grensgebieden, met name in het kader van grensoverschrijdende handel.
De volgende zes permanente grensovergangen zullen worden gesloten:
1. Chong Sa Ngam, Phu Sing-district, provincie Sisaket
2. Chong Chom, district Kap Choeng, provincie Surin
3. Ban Khlong Luek, district Aranyaprathet, provincie Sa Kaeo
4. Ban Laem, district Pong Nam Ron, provincie Chanthaburi
5. Ban Phak Kad, district Pong Nam Ron, provincie Chantaburi
6. Ban Hat Lek, district Khlong Yai, provincie Trat

Tevens zullen de volgende tien tijdelijke grensposten worden gesloten:
1. Chong An Ma, district Nam Yuen, provincie Ubon Ratchathani
2. Ban Ta Phraya, district Ta Phraya, provincie Sa Kaeo
3. Ban Nong Plue, district Aranyaprathet, provincie Sa Kaeo
4. Ban Khao Din, kantongerecht Khlong, provincie Sa Kaeo
5. Ban Sap Tari, district Soi Dao, provincie Chanthaburi
6. Ban Bueng Chanang Lang, district Pong Nam Ron, provincie Chanthaburi
7. Ban Suan Som, district Soi Dao, provincie Chanthaburi
8. Ban Muen Dan, kantongerecht Bo Ploy, district Bo Rai, provincie Trat
9. Ban Cha Mong, kantongerecht Nonsi, district Bo Rai, provincie Trat
10. Chong Sai Taku, kantongerecht Chanthop Phet, district Ban Kruat, provincie Buriram
Daarnaast zullen twee toeristische grensposten worden getroffen:
1. Preah Vihear-pas, district Kantharalak, provincie Sisaket
2. Ta Muen Thom-overgang, district Phanom Dong Rak, provincie Surin
De autoriteiten hebben benadrukt dat deze maatregelen tijdelijk van aard zijn en zullen worden opgeheven zodra de situatie aan de grens is genormaliseerd.
Olleke Bolleke in Pattaya
Leuk voor de mensen die een borderrun in het vooruitzicht hadden.
Problemen dus š”š”š”
Valt mee hoor.Maleisie is maar een uur vliegen. En langer dan een half jaar mag je hier toch niet blijven per jaar. Ik heb het ook een paar keer gedaan maar nu toch maar een retirement O visum.
Retour Laos mischien?
Dus omdat er een Cambodiaanse militair is gedood door Thaise militairen, en er grensoverschrijdende handel is gaat Thailand de grens met Cambodia sluiten.
Dat is pas problemen oplossen! In plaats van samenwerken en oplossen leggen we de schuld bij de buren neer.
Vergeet niet dat de sociale media in Cambodia al op oorlogspad is en zonder uitzondering de schuldvraag van alle grensincidenten in het verleden bij Thailand legt.