Thailand is verdrietig om het verlies van Khao Tom, een jong olifantenkalf dat ondanks maandenlange zorg is overleden aan leverproblemen.

Thailand is verdrietig om het verlies van Khao Tom, een jong olifantenkalf dat ondanks maandenlange zorg is overleden aan leverproblemen.

In SUPHANBURI was Khao Tom, een wilde olifant waarover ik enkele keren heb geschreven, niet meer te redden ondanks alle inspanningen van de dierenartsen. Iedereen die betrokken was, is diep geraakt door haar overlijden. Het Natuurbeschermingscentrum van Bueng Chawak liet weten dat Khao Tom, een vrouwtjesolifantje van iets meer dan drie maanden oud, gisteren rond half vier ’s middags is overleden door acuut leverfalen. Ze kreeg sinds haar komst constante medische zorg.

Het kalfje werd eerder helemaal verzwakt gevonden in het Lam Khlong Ngu Nationaal Park. Ze was er zo slecht aan toe dat ze naar het Bueng Chawak Wildlife Management Centre in Suphan Buri werd gebracht voor intensieve behandeling. Daar werd ze goed in de gaten gehouden door een team van dierenartsen en verpleegkundigen.

Volgens dierenartsen Dr. Nattanon Panphet en Dr. Kantpitcha Han-asa had Khao Tom vanaf het begin al ernstige leverproblemen. Ondanks alle medische hulp gingen die problemen van kwaad tot erger en uiteindelijk hield haar lichaam het niet meer vol.

Khao Toms situatie laat zien hoe lastig het is om jonge wilde dieren te beschermen en te verzorgen. Olleke Bolleke in Thailand wilt benadrukken dat elk gered olifantenkalf heel belangrijk is voor de wilde olifanten in Thailand.

Olleke Bolleke in Thailand 

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!