Olieramp in Oost-Thailand, vissers in Rayong slaan alarm!

RAYONG:- Het prachtige Mae Ramphueng-strand, dat normaal vol ligt met relaxte toeristen, ligt nu bedekt met een dikke laag olieachtige modder. Ligbedden blijven leeg en de restaurants zien hun bezoekersaantallen kelderen. De zwarte troep, die waarschijnlijk afkomstig is van de oliecatastrofe in 2022, is weer terug, maar dit keer is het nog erger!

„Dit is de oliesludge van toen,” zegt Khun Narong (50) met een bezorgde blik. De lokale bewoners maken zich zorgen over de schade aan het milieu en het afnemen van de vissen in de zee.

Vissers slaan alarm!
„Sinds het olie-ongeluk spoelt de moesson deze olieklonten aan,” vertelt visser Worawut (54). „Sommige klonten wegen zelfs drie kilo!” De overheid lijkt niet genoeg controle te hebben over de rommel in de zee, en dat raakt de vissers hard: „Als dit zo doorgaat, kunnen we straks niet meer kleinschalig vissen.”

Ook milieuactiviste Sarita (49) is ongerust: „Mariene organismen eten deze troep. Zouden die olieresten de reden zijn dat er minder soorten zijn?”

De lokale autoriteit (SAO) heeft schoonmaakteams op pad gestuurd, maar veel mensen eisen strengere maatregelen: „We hebben een duurzame oplossing nodig, geen tijdelijke pleisters,” zegt een strandbeheerder. Het populaire Mae Ramphueng-strand dreigt nu een permanent slachtoffer te worden van vervuiling.

Olleke Bolleke in Oost-Thailand 
Bron: https://www.google.com/rayong?

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!