TRAT: De veerboot “Seudam Pink” was net vertrokken van Koh Kood naar het vasteland toen het misging. Gisteren veranderde een normale overtocht in een angstaanjagende race tegen de klok: de boot begon plotseling water te maken door kolkende golven die tegen de romp beukten. Ongelooflijk maar waar: alle 92 passagiers (waaronder veel toeristen) en 5 bemanningsleden werden gered, een wonder dat ook volledig verkeerd had kunnen aflopen.

Het begon al 30 minuten na vertrek vanaf Ao Salad Pier. Plotseling kwamen ze in enorme golven terecht. Volgens rederij Wipa sloegen harde windstoten en metershoge golven een gat in de romp, waardoor water het passagiersdek instroomde. Mensen raakten in paniek, er werd geschreeuwd, en de boot begon onvermijdelijk te zinken.

De bemanning deed wat mogelijk was: ze ankeren, gaven een noodsignaal af en deelden reddingsvesten uit. “We wisten meteen: als er niet snel hulp komt, zijn we verloren,” zei een bemanningslid later. Iedereen zat bibberend te wachten, terwijl de zee het tempo bepaalde.
Gelukkig kwam het alarm snel bij het Thai Maritime Enforcement Command Center (Thai‑MECC). Binnen enkele minuten waren marineschepen onderweg, waaronder het patrouilleschip HTMS Thepha. Ook particuliere redders en lokale vissers schoten te hulp. Reddingsboten bereikten de zinkende veerboot op ongeveer 10 zeemijlen van Laem Sok. In een hectische, gecoördineerde actie werden alle passagiers overgezet naar de reddingsboten — niemand raakte gewond. Pure opluchting.

Toch was het nog niet voorbij voor de bemanning en de marine. Twee bemanningsleden bleven aan boord om samen met marineofficieren water weg te pompen en het lek zo goed mogelijk te dichten. “Het was een race tegen het oprukkende water,” zei kapitein Nawin Silapawitayakon van het Thai‑MECC. Ze werkten door totdat de situatie weer onder controle was en de vaarroute veilig verklaard kon worden.
