De kustplaats Hua Hin stapt onverbiddelijk door met de sloop van 15 gebouwen aan de waterkant.

HUA HIN — De burgemeester, Khun Nopporn Wutthikul, heeft zojuist aangekondigd dat 15 gebouwen die zich op of nabij de waterkant bevinden, binnen een periode van 120 dagen vanaf 25 september 2026 zullen worden gesloopt.

Hoewel eerder was aangekondigd dat de werkzaamheden op 25 september zouden beginnen, was de sloop op het moment van berichtgeving nog niet gestart.

Volgens de burgemeester had het bezoek aan het gebied tot doel informatie te verzamelen, de werkzaamheden met de aannemer af te stemmen en de betrokken bewoners over de procedure te informeren. De gemeente ondertekende op 24 september het sloopcontract.

De gemeente neemt de kosten voor de sloop van 15 gebouwen voor haar rekening. De sloop van de overige 11 gebouwen wordt gefinancierd uit het budget van het Maritieme Departement.

Volgens gemeentelijke functionarissen zijn de sloopbevelen door de rechtbank bekrachtigd. De procedure moet daarom worden voortgezet, tenzij een rechterlijk bevel de uitvoering opschort.

Sommige eigenaren hebben met de sloop ingestemd. Andere betrokkenen pleiten voor nader overleg en aanvullende ondersteuning voor de getroffen huishoudens. Zij vrezen hun woning en inkomstenbron te verliezen. Daarnaast hebben bewoners tijdelijke gerechtelijke bescherming aangevraagd in afwachting van de behandeling van hun bezwaren.

Deze hele tragedie, wat dat is het immers, zal door Olleke Bolleke op de voet gevolgd worden, ondanks de toelichting van de gemeente, maar wel over zorgen van de bewoners die moeten verkassen.

Bron: OBT 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!