CHIANG MAI: Een 14-jarig meisje heeft haar rechterhand teruggekregen na een heftige bendeaanval in Chiang Mai, waar ze haar hand verloor. Deze aanval gebeurde op 16 september j.l. toen drie studenten ernstig gewond raakten. Twee dagen later werden 15 verdachten opgepakt, en één van hen gaf toe dat ze het meisje voor hun mannelijke doelwit aanzagen.

Het meisje werd snel naar het Maharaj Nakorn Chiang Mai Hospital gebracht en was behoorlijk verzwakt door het bloedverlies. Na een lange operatie van 20 uur kon haar hand gelukkig weer worden bevestigd. De chirurgen kregen veel lof op sociale media voor hun geweldige werk. Een medisch rapport liet zien dat 90% van de belangrijke delen in haar hand weer hersteld was. Tijdens haar opname kreeg ze flap-motortherapie, waarbij gezond weefsel werd gebruikt om de wond te genezen.
Op gisteren maakte de artsen bekend dat het goed met haar gaat en dat ze vrijdag na 24 dagen weer naar huis mag. Dr. Narain Chotirosniramit bevestigde dat haar hand goed doorbloed was en er geen infecties waren. Ook haar geestelijke gezondheid is verbeterd dankzij de hulp van kinderpsychiaters.