UPDATE| Valse bouwvergunningen ontwrichten levens in Zuid-Thailand, huiseigenaren geconfronteerd met miljoenenkosten en boetes.

UPDATE| Valse bouwvergunningen ontwrichten levens in Zuid-Thailand, huiseigenaren geconfronteerd met miljoenenkosten en boetes.

KOH SAMUI:  Een corruptienetwerk binnen de technische dienst van de gemeente Koh Samui heeft volgens lokale autoriteiten valse bouwvergunningen uitgegeven voor luxe villa’s. De onthulling heeft deze week geleid tot een uitgebreid onderzoek en tot juridische stappen tegen betrokken ambtenaren.

Wat er is ontdekt❓
👉 Burgemeester Ramnet Jaikwang gaf op 22 maart 2026 opdracht tot onmiddellijke inspecties nadat vervalste handtekeningen op Formulier A.1 werden aangetroffen. De documenten stonden niet in de officiële registers.
👉 Jurist Pallop Mipiao meldde dat de eerste gevallen al in oktober 2025 werden gesignaleerd. Zowel particuliere woningen als commerciële verbouwingen bleken van valse vergunningen te zijn voorzien.
👉 Een medewerker van de technische dienst is geschorst; de burgemeester liet een onderzoek uitrollen om mogelijke medeplichtigen te identificeren. Er wordt gesproken over een georganiseerd netwerk met externe tussenpersonen.

Reacties en juridische stappen❗️
👉 Op 27 maart diende advocaat Pallop Mipiao een officiële klacht in bij de politie van Koh Samui wegens vervalsing en corruptie.
👉 De onderzoekscommissie vermoedt inmiddels meer dan tien potentiële gevallen en voert een retrospectief onderzoek uit naar uitgegeven vergunningen.

Gevolgen voor huiseigenaren❗️
👉 Eigenaars die op basis van die vervalste vergunningen bouwden of verbouwden, moeten zelf de kosten dragen om hun pand aan de regelgeving te laten voldoen. Dat kan in sommige gevallen miljoenen baht bedragen.
👉 Autoriteiten bevelen toepassing van artikel 39 ter van de bouwtoezichtwet van 1979 aan: eigenaren mogen na kennisgeving aan de gemeente (met ontvangstbevestiging) binnen 120 dagen met werkzaamheden beginnen, mits zij voldoende documenten kunnen overleggen. Worden binnen die termijn onregelmatigheden vastgesteld, dan volgen sancties.
👉 Daarnaast moeten getroffen eigenaren binnen vier maanden met de benodigde aanpassingen beginnen, anders riskeren zij hoge boetes.

Het schandaal raakt zowel de lokale publieke veiligheid als het vertrouwen in het gemeentebestuur en kan de vastgoedmarkt op het eiland schaden. Onderzoekers benadrukken dat het onwaarschijnlijk is dat één ambtenaar dit alleen heeft kunnen doen, en richten zich nu op het blootleggen van het hele netwerk.

Het onderzoek loopt nog, verdere arrestaties of aanklachten worden niet uitgesloten.

Verslag door Olleke Bolleke in Zuid-Thailand 

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!