
ISAAN:- Daar zijn twee Laotiaanse mannen aangehouden voor de smokkelen van 8.000 flessen ongeoorloofde hoestsiroop bij de Thaise-Laotiaanse Vriendschapsbrug II in Mukdahan. De hoestsiroop, dat geen goedkeuring had van de Thaise FDA, was verborgen in een pickup truck die op weg was naar Laos.
Deze actie werd uitgevoerd door de douane, de 2105e Ranger Company, de immigratiepolitie en andere betrokken veiligheidsdiensten. De verdachten, de heren Binly en Jaiped, beiden 35 jaar oud, zijn gearresteerd in hun pickup met het kenteken uit Savannakhet.
Tijdens routinecontroles werden de mannen verdacht, wat leidde tot een doorzoeking van hun voertuig. Bij deze doorzoeking ontdekten de agenten 40 zakken met flessen hoestsiroop die niet over de benodigde FDA-registratie of documenten beschikten. De in beslag genomen flessen zullen worden onderworpen aan laboratoriumonderzoek op verboden stoffen. Bij bevestiging van de aanwezigheid van dergelijke stoffen kunnen er aanvullende aanklachten volgen.

De verdachten zijn momenteel in hechtenis terwijl er verder onderzoek plaatsvindt naar mogelijke connecties met smokkelsyndicaten. Daarnaast onderzoeken de autoriteiten ook eventuele verbanden met drugshandel en criminele organisaties. Deze zaak werpt een schaduw op de zorgwekkende problematiek van de smokkel van medicijnen met het oog op illegale drugshandel in Zuidoost-Azië.
Verdere juridische stappen worden in de nabije toekomst verwacht.