BANGKOK — Het Thaise ministerie van Toerisme en Sport bouwt op het komende hoogseizoen om een tegenvallend jaar te compenseren. In de eerste negeneneenhalve maand van 2026 dalen de internationale bezoekersaantallen met ruim 4 procent. Een sterke opleving vanuit Europa en Amerika biedt de sector echter perspectief.
Van 1 januari tot en met 17 oktober verwelkomde Thailand 24,42 miljoen buitenlandse toeristen, goed voor circa 1,19 biljoen baht aan inkomsten. China blijft met 4,14 miljoen bezoekers de belangrijkste herkomstmarkt, gevolgd door Maleisië, India, Rusland en Zuid-Korea.

Groei uit het Westen
Waar de vraag uit Azië momenteel afneemt, trekken de langeafstandsmarkten aan. In de tweede week van oktober steeg het aantal reizigers uit onder meer Europa en Noord-Amerika met 10,55 procent naar 178.479. Deze toename wordt toegeschreven aan de westerse herfstvakanties en de vroege start van het winterseizoen. Met name het aantal bezoekers uit Rusland en de Verenigde Staten liet een duidelijke stijging zien.
Terugval in de regio
Tegenover de westerse groei staat een daling van het regionaal toerisme (-4,04 procent). Dit komt voornamelijk door een flinke terugval uit China na afloop van de ‘Gouden Week’. Maleisië vormde een uitzondering in de regio met een lichte stijging, mede dankzij een lokaal festival in Hat Yai.
Het ministerie verwacht dat de internationale aankomsten tijdens het hoogseizoen verder toenemen, al blijft de vraag vanuit Aziatische buurlanden naar verwachting gematigd.
Bron: Khaosod

Reacties
Nog geen reacties — wees de eerste!