Thailand heeft een grote toename van niet-overdraagbare ziekten (NCD’s)

PATTAYA: Thailand ziet een flinke toename in gezondheidsproblemen die niet door infecties komen, en dat is best zorgwekkend. Uit een recent onderzoek blijkt dat veel meer mensen last hebben van obesitas, hoge bloeddruk, hoog cholesterol en diabetes.

Het onderzoek, uitgevoerd door Dr. Wichai Aekplakorn en zijn team, keek naar de gezondheid van meer dan 30.000 mensen tussen augustus 2024 en april 2025. Sinds 2004 zijn de cijfers flink gestegen: tegenwoordig heeft bijna de helft van de mensen obesitas en is diabetes ook bijna verdubbeld.

Wat echt schokkend is, is dat veel mensen niet eens weten dat ze deze gezondheidsproblemen hebben. Bijna 30% van de mensen met diabetes weet het niet, en bijna de helft met hoge bloeddruk heeft geen idee. Vooral jongeren tussen de 15 en 34 jaar kampen met obesitas, terwijl mensen tussen de 45 en 59 jaar vaak hoog cholesterol hebben.

Dr. Roengrudee Patanavanich legt de schuld deels bij slechte gewoontes zoals roken en drinken. Het traditionele roken is wel wat afgenomen, maar e-sigaretten zijn super populair geworden, vooral onder jongeren. Ook drinken mensen meer en bewegen ze minder. 

Het is duidelijk dat er snel iets moet gebeuren om deze problemen aan te pakken. We moeten meer mensen bewust maken van hun gezondheid en gezondere keuzes aanmoedigen om de trend om te draaien.

Olleke Bolleke in Pattaya

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!