Tempelcrematoria in Noordoost-Thailand ondervindt problemen door strenge diesel verkoopregels.

Tempelcrematoria in Noordoost-Thailand ondervindt problemen door strenge diesel verkoopregels.

ISAAN: Een tempel in deze landelijke regio staat voor een ongebruikelijk probleem: hoewel er geld beschikbaar is voor diesel, is het moeilijk om deze aan te schaffen.

De abt van de Wat Saman Rattanaram legt uit dat tankstations nu weigeren diesel in containers te verkopen zonder een overlijdensakte. Dit bemoeilijkt het proces van voorraadvorming voor crematies aanzienlijk.

Voor een enkele crematie is doorgaans tussen de 70 en 100 liter diesel nodig, maar veel tankstations zijn slechts bereid om 50 liter per keer te verkopen. Hoewel de tempel voldoende opslagcapaciteit en financiële middelen heeft, belemmeren de regels hen om genoeg brandstof op voorraad te houden.

Het moment van overlijden is onvoorspelbaar, en uitvaarten moeten vaak met spoed worden geregeld. Zonder een adequate hoeveelheid diesel kunnen crematies worden vertraagd, wat extra stress veroorzaakt voor rouwende families.

Tankstations in heel Thailand hebben de regels aangescherpt om het hamsteren van diesel tegen te gaan. Dit plaatst crematoria, die afhankelijk zijn van diesel om te functioneren, in een benarde situatie.

Verslag door Olleke Bolleke in Thailand

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!