SCHIPHOL — Goed nieuws voor reizigers die extra hulp nodig hebben: vanaf 2028 gaat Schiphol zelf de begeleiding van passagiers met verminderde mobiliteit (PRM) regelen. Tot die tijd blijft Axxicom Airport Caddy het doen, zoals ze dat al doen sinds 2003 — zij begeleiden jaarlijks zo’n 750.000 mensen.
Waarom dit fijn kan zijn? Schiphol zegt dat ze zo sneller verbeteringen kunnen doorvoeren, makkelijker kunnen innoveren en beter kunnen zorgen dat alles soepel blijft lopen. Operationeel directeur Patricia Vitalis zegt dat de groep passagiers die hulp nodig heeft flink groeit, dus het is logisch dat Schiphol die service strak wil aansturen.
Wat verandert er voor reizigers nu meteen? Niks opvallends: tijdens de overgang blijft Axxicom de taken uitvoeren en hebben reizigers gewoon hetzelfde vertrouwde team. Schiphol werkt samen met Facilicom (het moederbedrijf van Axxicom) om de overgang rustig en zorgvuldig te laten verlopen.
En de medewerkers?
De ongeveer duizend mensen van Axxicom Airport Caddy behouden hun baan, en er komt samenwerking voor trainingen en implementatie zodat alles soepel overgaat.
Kort gezegd: Schiphol neemt het heft in eigen handen om de PRM-service beter, sneller en toekomstbestendiger te maken — met zo weinig mogelijk gedoe voor reizigers en medewerkers.
Bron: Luchtvaartnieuws

Ik vind het prima, heb al vaak gebruik gemaakt van de sevice omdat ik 84 jaar oud ben. Heb nooit klachten gehad in het verleden.