BANGKOK: Restaurants die in de Michelin Gids staan vermeld, verwachten dit jaar een moeilijke economische situatie. De voornaamste reden hiervoor is dat mensen minder geld uitgeven terwijl de kosten stijgen, zo meldt de Bangkok Post.
Een restauranteigenaar uit Bangkok legt uit dat de situatie nog moeilijker is dan tijdens de Covid-19-pandemie. Veel mensen sparen tegenwoordig meer geld. Tegelijkertijd zijn de kosten van ingrediënten gestegen, deels door internationale conflicten die de toeleveringsketens duurder maken. Ook de bestedingsgewoonten van gasten zijn veranderd: ze geven gemiddeld zo’n 20% minder uit per rekening, met name aan wijn. Dit heeft gevolgen voor de winst van restaurants.
Ondanks deze problemen zijn sommige restaurants niet bereid hun prijzen te verhogen of de porties te verkleinen. In plaats daarvan accepteren ze lagere winstmarges om de kwaliteit van hun aanbod te behouden. Een ander restaurant meldt minder klanten, met name uit Bangkok. Hogere benzineprijzen leiden tot minder reizen. Ook het aantal reserveringen was lager dan in voorgaande jaren tijdens het Songkran-festival.
Als de situatie niet verbetert, overwegen sommige horecaondernemers kleinere porties aan te bieden (iets wat in Nederland een nationale trend is) of nieuwe menu’s te ontwikkelen om de omzet te verhogen.
Verslag door Olleke Bolleke vanuit Pattaya
