BANGKOK — Tijdens twee gelijktijdige invallen heeft de Thaise politie 226.720 namaakproducten van de merken Nescafé, Ovaltine en Downy in beslag genomen — goed voor een geschatte waarde van 2,63 miljoen baht. Vier mannen (40–59 jaar) zijn opgepakt.

De actie, uitgevoerd door de afdeling economische criminaliteit samen met het ministerie van Intellectuele Eigendom, richtte zich op een magazijn in de provincie Saraburi en een woongebouw in Thung Khru, Bangkok. Met huiszoekingsbevelen in de hand voerden agenten beide invallen gelijktijdig uit.


Onderzoeksters vonden een productielijn waar portieverpakkingen werden gevuld en verzegeld — blijkbaar met weinig respect voor merkrechten en nog minder voor kwaliteitscontrole. In totaal werden 168.588 nagemaakte portieverpakkingen, 119 zakken met koffie-, cacao- en melkpoeder, suiker en koffiemelk, en meer dan 55.000 namaakverpakkingen met handelsmerken van de drie fabrikanten aangetroffen. Ook werden machines voor vullen, mengen, sluiten en bedrukken in beslag genomen.
Het onderzoek begon nadat klachten binnenkwamen over Nescafé, Ovaltine en Downy die tegen opvallend lage groothandelsprijzen werden aangeboden — genoeg om argwaan te wekken. De autoriteiten vergelijken nu echte producten met de namaakgoederen en leggen de verschillen bloot. Volgens de politie hebben de verdachten de beschuldigingen bekend; meerdere aanklachten worden voorbereid.
Bron: Line2day
