CHIANG MAI: In een gezamenlijk initiatief hebben het politiebureau van Mae Ping en lokale instanties actie ondernomen om de situatie van daklozen te verbeteren en de openbare veiligheid te waarborgen. Het team, onder leiding van kolonel Anon Cherdchutrakulthong, heeft enkele kritieke locaties in de stad bezocht.

De operatie richtte zich op het gebied onder de Khua Sri Wiang Phing-brug en een verlaten gebouw nabij het Chiang Mai Arcade Busstation. Hier verblijven veel daklozen, die vaak onzichtbaar blijven voor de samenleving. Door middel van gesprekken en begeleiding werden zij geholpen om terug te keren naar hun thuisprovincies, waar zij de juiste zorg kunnen ontvangen.
“Dit is een cruciale stap in het aanpakken van dakloosheid en het verbeteren van de levenskwaliteit,” aldus Khun Sureeporn Surasri, directeur van het Provinciaal Centrum voor Bescherming en Ontwikkeling. Ook burgemeester Sunanta Sawaengtheerakun van de Fa Ham-gemeente was aanwezig om de samenwerking te ondersteunen.
De acties omvatten ook het opruimen van de gebieden om de orde te herstellen en mogelijke criminele activiteiten te voorkomen. De betrokken autoriteiten benadrukken het belang van voortdurende samenwerking om de veiligheid en het welzijn van de gemeenschap te verbeteren.
Met deze stap hopen de lokale autoriteiten niet alleen de huidige problemen aan te pakken, maar ook een duurzame oplossing voor de lange termijn te vinden.
Verslag door Olleke Bolleke in Chiang Mai




