Parlementsvoorzitter Khun Wan Muhamad Noor Matha kondigt voor morgen een stemming aan over de nieuwe premier van Thailand.

BANGKOK: Het Huis van Afgevaardigden zal morgen stemmen over de verkiezing van een nieuwe premier, aldus parlementsvoorzitter Wan Muhamad Noor Matha. Dit volgt op berichten dat de Geheime Raad een koninklijk besluit tot ontbinding van het parlement, ingediend door interim-premier Phumtham Wechayachai, heeft verworpen vanwege procedurele en juridische bezwaren.

Phumtham diende het ontwerp in om de politieke impasse te doorbreken na het ontslag van premier Paetongtarn Shinawatra door het Constitutionele Hof. De Geheime Raad verwees het decreet terug naar het Kabinetssecretariaat, omdat het niet aan de voorgeschreven procedures voldeed.

Anutin Charnvirakul wordt gezien als de favoriet voor het premierschap. Phumtham weigerde commentaar te geven op het besluit van de Geheime Raad. Als het parlement niet wordt ontbonden, kan de verkiezing van een nieuwe regeringsleider vrijdag doorgaan. Anutin, leider van de Bhumjaithai-partij, kan met de steun van de Volkspartij een nieuwe regering vormen.

De oppositie stelt echter voorwaarden aan haar steun. De nieuwe premier moet het parlement binnen vier maanden na zijn regeringsverklaring ontbinden om nieuwe verkiezingen uit te schrijven en, indien nodig, een referendum over een grondwetswijziging houden.

Olleke Bolleke in Pattaya

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!