PHETCHABURI:- De Thaise autoriteiten zijn een uitgebreid onderzoek gestart na de ontdekking van twee dode Bryde-walvissen voor de kust van de provincies Phetchaburi en Prachuap Khiri Khan. Mariene biologen proberen te achterhalen wat het overlijden van de twee reusachtige zeezoogdieren heeft veroorzaakt.

Het eerste karkas werd donderdag 5 november ontdekt door fotografen en toeristen tijdens een walvisexcursie. Het dier van bijna negen meter lang dreef op zo’n tien zeemijl voor de kust van Bang Tabun, in het district Ban Laem. De opvarenden zekerden het kadaver met een touw en sleepten het in twee uur tijd naar het strand van Sai Met Raek in het subdistrict Bang Kaeo, waar het werd overgedragen aan de autoriteiten.

Kort na de eerste melding deelde een lokale visser videobeeldenvan een tweede dode walvis voor de kust van Cha-am. Dit kadaver, met een geschatte lengte van 13 tot 14 meter, verkeerde door hevige gasvorming al in verregaande staat van ontbinding, wat erop wijst dat het dier al meerdere dagen dood was. Door de zeestroming dreef het karkas rond het middaguur langs het strand van Bo Fai in Hua Hin en bereikte het tegen de avond de wateren voor Pak Nam Pran in Pranburi.


Khun Meechai Leelachiaochankul, directeur van het regionale Kustbureau in Phetchaburi, heeft een onderzoeksteam aangesteld onder leiding van Somying Somlap. In samenwerking met deskundigen van het mariene onderzoekscentrum uit Samut Sakhon wordt op het strand een autopsie uitgevoerd op het eerste karkas. Tegelijkertijd volgen de autoriteiten de route van de tweede walvis om ook deze naar de wal te slepen voor nader onderzoek zodra dat mogelijk is.
De precieze doodsoorzaak van beide zeezoogdieren is vooralsnog niet vastgesteld.
Bron: Huahin2day

Reacties
Nog geen reacties — wees de eerste!