CHONBURI: De politie in Chonburi heeft een sleepbootkapitein in de kraag gevat omdat hij met een verboden vuurwapen en munitie in bezit had. Deze kapitein, die op het eiland Koh Si Chang bekendstaat als “Al Capone”, heeft een flinke vinger in de pap als het gaat om het dagelijks leven van de eilandbewoners.

Het Centraal Recherchebureau (CIB), samen met de Marine Politie, besloot het schip te onderscheppen na berichten dat de bemanning een gevaar voor de openbare veiligheid vormde. Wie had gedacht dat een zeiltocht naar Koh Si Chang zo spannend kon zijn?
Suchat, de man in kwestie, werd gepakt op zijn sleepboot die van Pak Nam, Samut Prakan, naar het charmante Koh Si Chang voer, een mooi eiland dat bekendstaat als een hotspot voor toeristen en vissers.

Bij het doorzoeken van het schip stuitte de politie op een .45 kaliber semi-automatisch pistool, compleet met een dozijn kogels. Volgens de onderzoekers heeft Suchat eerder al op de radar gestaan voor intimidatie en mishandeling. Getuigen beschrijven hem als een “invloedrijke maffioso” op Koh Si Chang – een echte karakter in deze zeeklucht!
De politie heeft hem aangeklaagd voor het illegaal bezitten van een vuurwapen en munitie, wat hem een flinke straf kan opleveren. Hij zit nu vat voor verhoor en blijft voorlopig aan wal terwijl de autoriteiten zijn activiteiten en contacten verder onderzoeken.
Het CIB laat weten dat deze actie slechts een van de vele stappen is in hun strijd tegen criminaliteit en het waarborgen van de veiligheid van het publiek.