Inwoners uit Thailand zijn bereid alles te doen voor een betere toekomst, zelfs naar Israël te emigreren.

Inwoners uit Thailand zijn bereid alles te doen voor een betere toekomst, zelfs naar Israël te emigreren.

BANGKOK: Bijna drie jaar na 7 oktober 2023 is het aantal Thaise werknemers in Israël gestegen van circa 30.000 naar zo’n 50.000, vooral in landbouw, bouw, industrie en diensten. De toestroom zet door ondanks veiligheidsrisico’s en een fragiel staakt-het-vuren na de Amerikaanse–Iraanse overeenkomst in juni 2026.

De aanval van 7 oktober 2023 kostte 39 Thaise arbeiders het leven; 31 werden gegijzeld (28 later levend bevrijd, drie overleden). In november 2024 werden vier Thaise landarbeiders en hun werkgevers gedood bij een raketaanval in Noord-Israël. Dit jaar was er ook een 34-jarige Thaise landarbeider die door scherven van een clusterbom omkwam.

“A”, 43 uit Nonthaburi, vertrok voor werk in Israël na een bemiddeling via familie en het Thaise ministerie van Werkgelegenheid. Ze tekende een contract van vijf jaar en drie maanden, betaalt ongeveer 150.000 baht aan wervingskosten en verdient circa 77.000 baht per maand — nodig voor het collegegeld (40.000–50.000 baht per semester) van haar 18‑jarige dochter. “Ik ben niet bang… de economie in ons land is instabiel. Ik neem het risico,” zegt ze.

Ongeveer veertig anderen reisden met haar mee; voor de meesten is Israël een nieuw, maar noodzakelijk vertrekpunt.

Verslag door Olleke Bolleke in Bangkok

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!