In Nederland worden de plannen voor verhoging van de vliegtaks deels teruggedraaid, het langeafstandstarief gaat omlaag.

In Nederland worden de plannen voor verhoging van de vliegtaks deels teruggedraaid, het langeafstandstarief gaat omlaag.

DEN HAAG — Het kabinet heeft besloten een deel van de eerder geplande verhoging van de vliegtaks terug te draaien. Uit Prinsjesdagstukken die voortijdig zijn gelekt — documenten die oorspronkelijk op 15 september openbaar zouden worden — blijkt dat het tarief voor langeafstandsvluchten (meer dan 5.500 kilometer) wordt verlaagd van €71 naar €59. Deze aanpassing vermindert de rijksinkomsten met naar schatting ongeveer €61 miljoen per jaar.

De reisbranche en luchtvaartmaatschappijen vinden de voorgestelde verlaging van de vliegtaks van 72 naar 60 euro in de begroting voor Prinsjesdag halfslachtig en een voorzichtige eerste stap. „Het blijft een pittige lastenverzwaring.”

Het nieuwe tarief van €59 komt overeen met het heffingsniveau dat Duitsland hanteert voor verre vluchten. Voor middellange (2.000–5.500 km) en korte vluchten (tot 2.000 km) bieden de gelekte stukken nog geen definitieve duidelijkheid, al staat in de documenten dat de vliegtaks per 1 januari 2027 uitkomt op respectievelijk €47 (middellange afstand) en €29 (korte afstand).

Ter vergelijking: Duitsland rekent momenteel €33 voor middellange en €13 voor korte vluchten, terwijl België voor korte vluchten een heffing van €10 kent. Luchtvaartmaatschappijen noemen de verschillen oneerlijk en waarschuwen voor verlies van concurrentiekracht. KLM waarschuwt dat consumenten mogelijk kiezen voor vertrekken vanaf luchthavens in buurlanden met lagere heffingen, wat Nederlandse luchthavens en reisaanbieders klanten kan kosten.

Het kabinet zal de definitieve voorstellen formeel presenteren tijdens Prinsjesdag.

Bron: luchtvaartnieuws.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!