PATTAYA: Thailand heeft besloten om de visumvrije verblijfsduur voor toeristen van 60 naar 30 dagen te verkorten. Deze stap heeft de discussie aangewakkerd: is dit een verstandige maatregel voor de veiligheid, of jaagt het toeristen weg?

De regering stelt dat ze hiermee criminaliteit willen aanpakken, omdat sommige mensen hun toeristenvisum misbruiken voor dubieuze activiteiten. Critici zijn van mening dat er betere manieren zijn om dit te beheersen, zoals strengere controles aan de grens.
Toerisme en economie
Thailand wil natuurlijk blijven meespelen in de grote toerismeliga, vooral nu de economie niet bepaald op volle toeren draait. Vorige maatregelen, zoals die grenssluitingen met Cambodja, deden de economie ook niet veel goeds. Dus waarom nu nog meer beperkingen?
Gemiddeld blijven toeristen maar zo’n negen dagen. Waarom dan moeilijk doen over langere verblijven? Meer dagen betekent vaak meer geld uitgeven, toch?
Stereotypen en misverstanden
Er is ook kritiek op het idee dat langere verblijven automatisch meer criminaliteit zouden brengen. Media-aandacht voor toeristen die in de fout gaan, kan een vertekend beeld geven. En dan is er nog de rol van Thaise medeplichtigen in illegale zaken, het is niet alleen de schuld van buitenlanders.
Met 13,4 miljoen toeristen in de eerste vijf maanden van het jaar, is toerisme een grote bron van inkomsten. De komende maanden zijn cruciaal om te zien of deze kortere visumperiode echt werkt. Zo niet, dan moet Thailand misschien wat knopen doorhakken zonder hun toeristische charme te verliezen.
Dus, een slimme zet of een toeristische blunder? Dat moet nog blijken!
Jelle, correspondent in Thailand

Ik denk dat het een verkeerde beslissing is. Wij wonen gedeeltelijk in Thailand. 6 of 12 weken. Om nu voor 6 weken een duur visum aan te schaffen vind ik toch wel een dure aangelegenheid.
Ik hoop echt dat Thailand dit snel weer gaat terug draaien.
Je kan toch verlengen met 30 dagen
Gemiddeld blijven toeristen maar zo’n negen dagen. Waarom dan moeilijk !!!
Hoe komen ze aan die achterlijke cijfers.
9 dagen Thailand is toch schreeuwend duur🙈
Ze zullen het wel merken op den duur!!
Volgens hun cijfers komen er ruim 30 miljoen touristen naar Thailand,
Er stond dat er 3.2% minder kwamen.
Toch bijna 1miljoen touristen minder.
Moet je toch gaan voelen als regering.
De thai en zelf klagen nu al steen en been 😰😰
Sommige barretjes zagen de omzet dalen met 40%
We gaan het afwachten in december 🙏 🙏 🙏