Grensconflicten maken de Thai angstig, eierhandelaar in Pattaya vreest voor zijn geliefden in Surin na de raketaanvallen

PATTAYA/SURIN:- De heftige gevechten langs de Thais-Cambodjaanse grens hebben een golf van angst en bezorgdheid veroorzaakt onder Thai met familieleden in de getroffen gebieden. Een van hen is de 54-jarige Bunphleng, een mobiele eierverkoper die al meer dan tien jaar in Pattaya woont.

Bunphleng vertelde verslaggevers dat hij die ochtend een verontrustend telefoontje van zijn familie ontving, die hem vertelde over het voortdurende geweervuur en de explosies die vanuit hun geboortedorp in het district Prasat, provincie Surin, te horen waren. Dit was het gevolg van de hernieuwde strijd tussen de Cambodjaanse en Thaise troepen. “Tijdens de gevechten kwamen granaten van de Cambodjaanse zijde gevaarlijk dichtbij het dorp waar verschillende van mijn familieleden wonen,” zei Bunphleng, terwijl de angst in zijn stem duidelijk hoorbaar was.

Hij gaf toe dat zijn zorgen om zijn familie alsmaar toenamen, vooral na het horen van berichten dat Cambodjaanse raketten burgerdorpen hadden getroffen, met ernstige gewonden en zelfs doden als gevolg. “Ik ben geschokt en diepbedroefd,” sprak hij met een trilling in zijn stem.

Bunphleng vergeleek de huidige escalatie met de grensconflicten van 2011, maar benadrukte dat de situatie nu nog angstaanjagender is. Hij hoopt dat het geweld snel zal eindigen, zodat de vrede en veiligheid in beide landen kunnen worden hersteld.

Olleke Bolleke in Pattaya

Tags: