Ganzen in Noord-Thailand officieel aangesteld als stadsmedewerkers van Chiang Mai

CHIANG MAI: Het stadsbestuur heeft recentelijk een groep ganzen officieel aangesteld als stadsmedewerkers, nadat ze de lokale bevolking hebben verrast met hun effectiviteit in het bestrijden van waterplanten. Deze gevleugelde medewerkers, die zijn vrijgelaten in de gracht van Chiang Mai, hebben zoveel enthousiasme gewekt dat maar liefst 90% van de meer dan 13.000 Facebook-stemmers heeft ingestemd met hun officiële aanstelling.

De tien ganzen zijn nu gemeentelijke werknemers en zullen binnenkort worden voorzien van ID-badges en microchips, evenals voordelen zoals vaccinaties en vitamines.

De lokale gemeenschap is verheugd over de voortzetting van de unieke rol van deze ganzen, die niet alleen vreugde verspreiden, maar ook het toerisme bevorderen. Hoewel hun bijdrage aan het onkruidbeheer misschien bescheiden is, heeft hun aanwezigheid ongetwijfeld bijgedragen aan een verbeterde sfeer en meer bezoekers naar deze noordelijke stad aangetrokken. Met hun nieuwe status bevestigd, zullen deze charmante ganzen blijven bijdragen aan de aantrekkingskracht van Chiang Mai en het gebied rond de gracht nieuw leven inblazen.

Tegelijkertijd trekt een nieuwe vogelattractie in het Chaloem Phrakiat Park, ter gelegenheid van de 82e verjaardag van de koning, veel belangstelling. Dit park herbergt nu 14 elegante zwanen—acht zwarte en zes witte—die zijn vrijgelaten door de Provinciale Administratie Organisatie en de Chiang Mai Night Safari, volgens berichten van Thai Newsroom.

De aanwezigheid van de statige zwanen heeft het toerisme bevorderd en de lokale bevolking aangemoedigd om deel te nemen aan buitenactiviteiten, wat heeft geleid tot een toename van weekendbezoeken en voordelen voor nabijgelegen voedselverkopers.

Olleke Bolleke in Chiang Mai.

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!