PATTAYA: De vernieuwde campagne van Pattaya om bestuurders te verzoeken voetgangersoversteekplaatsen te respecteren, klinkt geruststellend, maar voelt voor expats als een wensdroom in plaats van een echte verbetering van de verkeersveiligheid.
Felle zebrapaden en knipperende lichten worden vaak genegeerd. Scooters en motorfietsen razen met hoge snelheid over de oversteekplaatsen, en auto’s wijken zelden. Zelfs bij rode lichten is veiligheid niet gegarandeerd, waardoor het oversteken een gok wordt.
Veel expats merken op dat Thaise bestuurders niet stoppen voor kleuren of knipperende signalen. Oversteekplaatsen op drukke wegen, zoals Second Road, zijn gevaarlijk, met bijna-ongevallen die dagelijks voorkomen. Auto’s vertragen, voetgangers steken over, en motorfietsen scheuren erdoorheen, wat verwarring en gevaar creëert.
Bij natte omstandigheden zijn geverfde markeringen glad, wat het risico op slippen verhoogt. Critici, waaronder ikzelf, beweren dat als Pattaya echt om onze veiligheid geeft, de infrastructuur en handhaving moeten veranderen. Voorstellen zijn onder meer drukknopoversteekplaatsen en automatische camera’s voor overtredingen, met consequente boetes.
Zonder handhaving zijn bewustwordingscampagnes zinloos. Terwijl Pattaya zichzelf promoot als wandelvriendelijk, wordt de kloof tussen imago en werkelijkheid steeds groter. Totdat bestuurders gedwongen worden te stoppen, blijven de oversteekplaatsen en knipperende lichten symbolen van goede bedoelingen, zonder echte bescherming.
Jelle van dinther, stadsreporter in Pattaya
