Een ontbijt van 700 baht op Koh Samui wakkert het debat over prijzen in Thailand opnieuw aan

Een ontbijt van 700 baht op Koh Samui wakkert het debat over prijzen in Thailand opnieuw aan

KOH SAMUI — Een Europese toerist plaatste op social media een bericht over een ontbijt van 700 baht op Koh Samui, wat een verhitte discussie ontketende over de prijzen in toeristische gebieden in Zuid-Thailand.

Het bericht van de reiziger, vergezeld van een foto van het restaurant waar het ontbijt werd geserveerd, ging razendsnel viraal. Op het menu stonden ijskoffie, een gezondheidsdrankje, eieren en diverse bijgerechten.

In zijn onderschrift schreef de toerist: “Het besef kwam toen ik naar Zuid-Thailand ging.” Daarmee benadrukte hij dat Thailand vaak als budgetbestemming wordt gezien, maar dat de prijzen in toeristische delen van het zuiden aanzienlijk hoger kunnen zijn.

Het bericht leidde tot talloze reacties, van verbazing tot genuanceerdere opmerkingen. Sommige internetgebruikers vonden de prijs redelijk; anderen adviseerden te kiezen voor eetgelegenheden die door de lokale bevolking worden bezocht.

“Het is nog steeds relatief goedkoop, maar vergeleken met Noord-Thailand en Vietnam is het verschil aanzienlijk. Ik raad het echter nog steeds aan; Koh Samui is een prachtig eiland.”

De Facebook-gebruiker benadrukte later dat zijn bedoeling niet was Thailand te bekritiseren, maar simpelweg het prijsverschil tussen het noorden en het zuiden van het land aan te tonen.

Verslag door Olleke Bolleke in Zuid-Thailand

Tags:

Eén gedachte over “Een ontbijt van 700 baht op Koh Samui wakkert het debat over prijzen in Thailand opnieuw aan”

  1. Ls
    700bath is belachelijk duur voor een ontbijt
    Ik betaal hier in jomtien South pattaya
    Voor een ontbijt: 2 gebakken eieren,just orange,stuk fruit ,2 boterhammen, klein flesje water, uitgebakken spek ,en koffie totaal 120 bath .
    Voor mij te uitgebreid,
    Ik neem ergens anders een ontbijt, wel iets minder.
    2 croissants,2 eieren.jam.boter en onbeperkt koffie 😱😱😱
    100 bath

    Het kan dus best voordeliger !!
    Gewoon even zoeken!!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!