Economische Corridor in Oost-Thailand krijgt een vliegende start, de overheid zet vol in op luchthavenspoorlijn naar vliegveld U-Tapao!

Economische Corridor in Oost-Thailand krijgt een vliegende start, de overheid zet vol in op luchthavenspoorlijn naar vliegveld U-Tapao!

RAYONG: De  Thaise overheid blijft enthousiast over de projecten voor de luchthavenspoorlijn en de ontwikkeling van U-Tapao, met als doel de Oostelijke Economische Corridor een flinke boost te geven!

Minister Phiphat Ratchakitprakarn heeft aangekondigd dat de plannen voor de hogesnelheidslijn die drie luchthavens met elkaar verbindt, en de luchthaven U-Tapao gewoon doorgaan zoals afgesproken. Er zijn geen wijzigingen aan de contracten nodig, want dat zou alleen maar tot juridische rompslomp leiden.

Phiphat benadrukte dat de coronaperiode de verwachtingen wat heeft door elkaar geschud, en dat het aantal passagiers wellicht iets lager uitvalt dan eerst gedacht. Maar in plaats van contracten aan te passen, wil de overheid juist meer investeren in de Oostelijke Economische Corridor om de vraag te stimuleren en het gebruik van deze projecten te ondersteunen.

Daarnaast zijn de autoriteiten druk bezig met plannen om investeerders aan te trekken voor grote entertainment- en sportcomplexen in de regio (zonder casino’s, hoor!). Ook is er een ambitie om grote internationale themaparken binnen te halen, zodat er nieuwe toeristische hotspots ontstaan en er meer verkeer naar de luchthaven U-Tapao en het spoorwegnet komt.

Phiphat is ervan overtuigd dat zodra de nieuwe regering haar plannen officieel bekendmaakt, het kantoor van de Oostelijke Economische Corridor meteen aan de slag gaat om buitenlandse investeerders te betrekken. 

Dat betekent dat we snel naar de bouwfase van deze spannende projecten kunnen gaan en de economische groei een flinke duw in de rug gaat krijgen!

Verslag door Olleke Bolleke vanuit Pattaya 

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!