KHON KAEN:- De dorpelingen lijden onder de sterke geur van rioolwater, ontstaan door de vrijgave van suikerrietmelasse op hun velden. Het afvalwater stroomt naar het dorpsgebied en veroorzaakt gezondheidsproblemen, vooral voor kinderen, ouderen en bedlegerigen. De districtschef is geïnformeerd en zal de situatie inspecteren.

Enkele verslaggevers bezochten Ban Huai Toei, dorp nr. 9, waar dorpelingen hulp vroegen na klachten over geur en vervuild water van de plantages. Het afvalwater, afkomstig van een oppervlakte van circa 292 rai, stroomt naar de lager gelegen gebieden, waardoor de landbouw wordt aangetast. De waterbronnen en vijvers zijn ook vervuild, wat leidt tot dode waterdieren.
Dorpelingen hebben geprobeerd de grondeigenaar te vragen de hoeveelheid gedumpt afval te verminderen, maar zonder resultaat. Het aantal ritten met afvalwater is gestegen van vijf of zes naar meer dan tien per dag. De tanks bevatten 10.000 tot 20.000 liter.

De dorpelingen bereiden een formele klacht voor bij de bevoegde instanties. Een suikerrietplantage-eigenaar, getroffen door het afvalwater, meldt dat zijn suikerriet verkleurt en dreigt te sterven. Hij vraagt om een oplossing voor het probleem.
De districtsfunctionaris van Ubonrat is op de hoogte van de situatie en zal samenwerken met relevante instanties om de problemen te bespreken en een oplossing te vinden.
Olleke Bolleke in de Isaan
Bron: https://www.thairath.co.th/news/local/northeast/2857543