PHANG NGA:- Deze zaterdagochtend vond er een schokkende brand plaats op een duiktoeristen-boot nabij Khao Lak, in de provincie Phang Nga. Dankzij snelle actie zijn 26 personen, waaronder 16 toeristen en 10 bemanningsleden, ternauwernood aan de dood ontsnapt.

Om 04:15 uur werd de brand gemeld bij het Centrum voor de Bescherming van Maritieme Belangen Regio 3 via de 1465-hotline. Het incident deed zich voor op de duiklocatie Boon Sung, gelegen op 13 zeemijlen van de Thap Lamu-pier in het hoofddistrict. De betrokkenen konden veilig ontsnappen door gebruik te maken van een reddingsboot, die hen naar de kust bracht.
Om de brand te bestrijden heeft het Maritieme Belangenbeschermingscentrum Regio 3 het schip T.271 met een mobiele waterpompset ingezet. De blusoperatie is momenteel in volle gang.



De duiktocht was oorspronkelijk bedoeld om toeristen te laten genieten van de onderwaterpracht van de diepzeeduiklocatie, waar ook de restanten van het Boon Sung-baggerschip uit 1984 liggen. Dit 60 meter lange wrak ligt op een diepte van 20 meter en is inmiddels een geliefde duikbestemming, bekend om zijn rijke zeeleven, waaronder diverse soorten koraal en vissen zoals tandbaarzen, gele snappers en barracuda’s.
Het is een geluk bij een ongeluk dat er geen slachtoffers zijn gevallen bij dit incident, wat de noodzaak van veiligheid op zee in drukbezochte toeristische gebieden nogmaals benadrukt.
Olleke Bolleke in Zuid-Thailand
Bron: https://www.amarintv.com/news/crime/511535
04.15 beetje vroeg om te gaan duiken denk ik zo