BANGKOK: Gelukkig einde voor een Nederlandse toerist: de politie van het Yan Nawa-politiebureau heeft een Cartier-horloge ter waarde van ongeveer 350.000 baht teruggegeven aan de eigenaar, nadat het eerst als gestolen was opgegeven.

Hakan Kasap deed op 18 februari aangifte van het verdwenen horloge. Hij vertelde dat hij op 17 februari rond 15.30 uur bij Health Land Sathorn een massage had en zijn spullen, waaronder het horloge, op een tafel in de behandelkamer had neergelegd. De volgende ochtend ontdekte hij dat het horloge weg was en meldde meteen de verdwijning.
Onderzoek van de camerabeelden liet echter zien dat Kasap zijn spullen in zijn tas had gestopt voordat hij vertrok. De beelden volgden hem naar het Ashton Silom Hotel, waar de agenten het horloge uiteindelijk vonden.
Kolonel Pansa Amarapitak gaf opdracht het onderzoek voort te zetten, onder leiding van luitenant-kolonel Arthit Chartnakrob. Het horloge werd officieel aan Kasap teruggegeven en de politie concludeerde dat er geen sprake was van diefstal. De zaak is gesloten.

Kasap bedankte de rechercheurs voor hun snelle actie.
Verslag door Olleke Bolleke in Pattaya

Dus hakan probeerde de verzekering te tillen…
Het kan aan mijn beperkte intelligente liggen, maar er zijn een paar dingetjes over Hakan (weer een echte Hollandse naam trouwens) welke ik niet goed snap:
-Hij gaat in de namiddag ergens voor een massage en legt zijn spullen daar op een tafeltje.
-Vervolgens ontdekt hij de volgende morgen dat er spullen ontbreken. Is hij daar dan heel de namiddag, avond en nacht gebleven?
-Vervolgens doet de politie onderzoek aan de hand van videobeelden. Hangen er dan ook al camera’s in de massage kamers?
-Hierbij wordt Hakan betrapt dat hij zelf “de dief” is en dus bovendien een valse aangifte heeft gedaan, waarna hij de politie gaat bedanken voor de opheldering en is iedereen blij…..
-Is dit geen bedrog welke normaal gezien vervolgd wordt?
Hakan dacht zijn vakantie terug te verdienen door de verzekering op te lichten. Hopelijk wordt zijn verzekering hierover ingelicht, maar dat is onwaarschijnlijk