PATTAYA:- Ik las dat een aannemer beboet werd met 10.000 baht voor het morsen van cement op de weg in Pattaya, wat een gevaar vormde voor automobilisten en voetgangers. Dit voorval vond plaats in de drukke straten van de stad, waar losse materialen uit een vrachtwagen vielen.
De publieke reactie op dit incident was snel en unaniem; er werd een oproep gedaan voor strengere handhaving om toekomstige incidenten te voorkomen. Op sociale media werden soortgelijke gevallen met bouwvrachtwagens gedeeld, waarbij ook gepleit werd voor boetes voor het achterlaten van zwerfvuil.

Lokale bewoners steunden de oproep voor strengere maatregelen tegen de verantwoordelijken en uitten hun bezorgdheid over andere gevaren, zoals betonwagens die te veel in de goot dumpen. Er werd zelfs een suggestie gedaan voor een beloningssysteem voor het melden van dergelijke incidenten.
Daarnaast kwamen er zorgen naar voren over onveilige kruispunten in Pattaya, zoals bij Thepprasit 6, waar regelmatig ongelukken plaatsvinden. De autoriteiten hebben beloofd de situatie nauwlettend te blijven volgen en passende maatregelen te nemen om zowel de verkeersveiligheid als de netheid van de stad te verbeteren.
Snelle Jelle, uw stadscorrespondent in Pattaya
Dat is geen cement maar beton.
Voor de echte leken: beton bestaat uit mengeling van cement, (grof) zand, grind en water voor de binding (uitharding).
Trouwens, die boete gaat het probleem niet oplossen.
Zaak is om het binnen de paar uur op te kuisen vóór de uitharding.
In Nederland krijg je zelfs een bekeuring als je een watercontainer op je aanhanger hebt staan die een klein beetje lekt..