PATTAYA-JOMTIEN:- Goed nieuws voor iedereen die houdt van zon, zee en strand! De gemeente van Pattaya is bijna klaar met een grote make-over van Jomtien Beach en de omliggende wegen.

Het doel?
Meer toeristen trekken en het leven voor de lokale bewoners een stuk aangenamer maken! Met meer dan 700 nieuwe parkeerplaatsen, brede trottoirs, helderdere straatverlichting en flinke rioleringsbuizen van 1,5 tot 2 meter is er heel wat veranderd. En dat merken zowel de locals als de vakantiegangers al!
Deze vernieuwingen zijn een mooi voorbeeld van Pattaya’s motto “Better Pattaya”, waarbij alles draait om een betere infrastructuur, duurzaamheid en netheid. De extra ruimte en groene zones maken Jomtien niet alleen aantrekkelijker, maar ook een fijne plek om te relaxen. En met betere verlichting en parkeermogelijkheden kunnen we al die nieuwe bezoekers een warm welkom geven. Maar niet iedereen is helemaal tevreden…

Sommige mensen zijn dol op de nieuwe uitstraling en vinden het gebied nu schoner en opener – perfect voor een topbestemming! Anderen maken zich echter zorgen en willen dat er wat verder vooruit wordt gedacht. Ze wijzen op het gevaar van het afronden van het ene project, om het daarna weer open te moeten graven voor een ander. Ook zijn er stemmen die pleiten voor het installeren van CCTV-camera’s om afvaldumpers te pakken, en het idee van boetes en verantwoordelijkheidsmaatregelen lijkt hen ook wel wat. Verder zijn er vragen over hoe goed het afwateringssysteem werkt, wat er met de openbare toiletten en douches gaat gebeuren, en of alles goed onderhouden blijft.

Terwijl de laatste hand aan de werkzaamheden wordt gelegd, lijkt Jomtien zich te transformeren tot een moderne en goed georganiseerde kustplek. De bewoners hopen dat functionaliteit, vooruitziendheid en een actieve betrokkenheid van de gemeenschap de verdere ontwikkeling van het gebied zullen blijven aansteken, zelfs als de renovaties straks zijn afgerond.
Snelle Jelle, uw stadsreporter in Pattaya
Deels gefaald.
Bij soi 5 is strand meer dan 2m diep weggeslagen omdat de invoer in de afwateringspijpen veel te klein is. Er hadden daar veel grotere roosters n het wegdek geplaatst moeten worden.
Trottoir is dar ook nog verlaagd (over een afstand van 3 m weggelatgen), zodat het water met kracht het strand kan opstromen.
Op andere plaatsen zijn de zandzakken alweer terug.
Incompetentie in het kwadraat.