PATTAYA – Soms heb je van die berichten waar je even flink van schrikt, maar gelukkig goed aflopen dankzij een paar oplettende helden. Gisteravond hielden veel mensen op het strand van Pattaya hun adem in toen een zevenjarig ventje tijdens een flinke plensbui in de problemen raakte in zee.
Het was rond een uur of zes ’s avonds toen het weer bij Soi 6 ineens flink omsloeg. De regen kwam met bakken uit de hemel en het begon al aardig te schemeren. De strandwachten deden wat ze moesten doen en floten iedereen het water uit. Maar tja, vertel dat maar eens aan een enthousiaste zevenjarige die lekker ligt te spetteren! Terwijl zijn moeder heel even snel een drankje ging halen voor de groep, bleef de kleine man nog even doorspelen.

Wat niemand kon vermoedden is, dat er op die plek onder water een flink diep gat zat. Dat komt waarschijnlijk door de recente herstelwerkzaamheden aan het strand, waarbij na een storm veel zand is opgespoten. Hierdoor kan de zeebodem zomaar ineens heel diep wegzakken. Het ventje stapte zo in die valkuil en raakte meteen onder water.
Gelukkig was er een doortastende jetskiër in de buurt die geen seconde twijfelde, de zee in schoot en de kleine knul op het droge wist te hijsen. Reddingswerkers Nattaphon (29) en z’n vrouw Mai (25) snelden toe om te helpen. Het mannetje lag zwaar te ademen, zat onder het zand en had helaas flink wat zeewater binnengekregen.
Opvang in het ziekenhuis
Omdat het jochie zo zwak ademde, is er meteen een medisch spoedteam van het Bangkok Hospital Pattaya bij geroepen. Zij hebben het mannetje ter plaatse extra zuurstof gegeven en hem snel meegegeven aan de ambulance voor verdere verzorging. Mams haastte zich natuurlijk doodgeschrokken naar de plek van het onheil.
Hoe het nu precies met de kleine boef is, weten we nog niet, maar hij is in het ziekenhuis in ieder geval in uitstekende handen.
Olleke Bolleke’s raad
Lieve lezers, laat dit weer een reminder zijn voor ons allemaal: de zee rond Thailand is prachtig, maar kan verraderlijk uit de hoek komen. Zeker als het stormt, regent of donker wordt, én als het strand net is opgespoten. Pas goed op je naasten, blijf er dichtbij en luister altijd naar de strandwachten.
Een ongeluk zit immers in een klein hoekje!
Olleke Bolleke in Pattaya

Reacties
Nog geen reacties — wees de eerste!