PATTAYA: Het is bekend geworden dat de zelfmoord van de 58-jarige Britse ondernemer, Mr. Quentin Griffiths, direct verband houdt met het feit dat hij kort daarvoor door de rechtbank was veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf wegens fraude, zo las uw nieuwsbeer in de media.

De rechtbank stelde vast dat Griffiths documenten van een gezamenlijk opgezet bedrijf had vervalst en aangepast om zijn ex-partner, aangeduid als Ploy, zonder haar medeweten uit het bedrijf te verwijderen. Het bedrijf was aanvankelijk opgericht met het doel samen een woning aan te schaffen. Daarnaast zou Griffiths valse politierapporten hebben ingediend om vervangende documenten te verkrijgen. De zaak draait om een bedrag van circa 21 miljoen baht, ongeveer £500.000.
Griffiths werd op 15 januari van vorig jaar aangehouden, nadat hij in Bangkok was aangekomen op een eersteklas vlucht vanuit Londen. Twee dagen voordat er een onderhandelingsbijeenkomst stond gepland met de advocaat van zijn ex-vrouw, een bijeenkomst waar hij naar verluidt wilde bespreken om in hoger beroep te gaan tegen de veroordeling, viel hij van het balkon van zijn luxe appartement. De lokale politie is een onderzoek gestart naar de precieze omstandigheden rond zijn overlijden.
Zowel familieleden als gerechtelijke autoriteiten hebben nog geen officiële, uitgebreide commentaren vrijgegeven over de veroordeling en het fatale voorval.
Verslag door Olleke Bolleke in Pattaya
