OOSTENRIJK: Een 39-jarige Belg is in de problemen gekomen toen hij op de luchthaven van Wenen werd gepakt met een flinke lading drugs in zijn bagage, direct nadat hij vanuit Thailand was overgevlogen. Hij houdt vol dat hij niets met de smokkel te maken heeft, maar dat verhaal houdt ‘m niet uit de cel.
De problemen begonnen direct bij het overstappen tijdens zijn vlucht uit Bangkok. In plaats van wat leuke vakantieaankopen, vond de douane in zijn koffers een heleboel pakjes met hasj, bij elkaar goed voor drie kilo aan drugs. Dat zijn het soort souvenirs dat je mag meenemen.
De politie wist hem snel op te sporen; hij stond namelijk al klaar bij de gate voor zijn volgende vlucht naar Barcelona. Daar hebben ze hem zonder pardon ingerekend. Tijdens het verhoor verklaarde hij dat hij van niets wist, maar zijn verhaal klonk niet echt overtuigend.
Nu zit hij in de gevangenis van Korneuburg, net buiten Wenen, en zal hij zich binnenkort moeten verantwoorden voor de rechter op beschuldiging van drugssmokkel. Ondertussen probeert de politie uit te zoeken waar die drugs vandaan kwamen en waar ze naartoe moesten.
In Thailand is cannabis legaal, en er is zoveel van dat het in grote hoeveelheden wordt geëxporteerd. De luchthaven van Zaventem ziet ook steeds vaker smokkelaars uit Bangkok langskomen met soortgelijke plannen.