PHUKET Zware regenval heeft vandaag (20 mei) meerdere wijken in Phuket getroffen, met lokale overstromingen die voor verkeerschaos en hinder zorgen. Lokale autoriteiten waarschuwen dat het slechte weer mogelijk aanhoudt tot het weekend.

Wegen in Phuket Town, Kathu en Thalang staan onder water. Bij het kruispunt op Sakdidet Road is de weg bij Tha Khraeng afgesloten nadat het Tha Khraeng-kanaal buiten zijn oevers trad. De Samkong-tunnel is in beide richtingen onbegaanbaar door opgehoopt water, en in Cherng Talay is Soi Cherng Talay 4 te ondiep om met motorfietsen te passeren.

Burgemeester Suppachok Laongphet inspecteerde de situatie ter plaatse en gaf opdracht dat alle pompstations continu moeten draaien om waterstanden te beheersen. Inwoners van laaggelegen gebieden, waaronder Talad Yai en Talad Nuea, worden opgeroepen zich voor te bereiden op mogelijke evacuaties of verdere wateroverlast.


Het meteorologisch centrum verwacht zware buien langs de westkust van Thailand tussen 20 en 24 mei, met verhoogd risico op overstromingen en aardverschuivingen in provincies als Phuket, Ranong, Phang Nga, Krabi, Trang en Satun. De Andamanzee kan ruwe condities vertonen met golven van twee tot drie meter, wat gevaarlijk is voor scheepvaart en kustgemeenschappen.
Autoriteiten adviseren bewoners overstroomde wegen te vermijden, waardevolle spullen naar hogere locaties te
