UPDATE: De brand in het J.A. Plus Hotel in Pattaya heeft gelukkig geen ernstige gevolgen gehad, hoewel er aanzienlijke materiële schade is ontstaan.

UPDATE: De brand in het J.A. Plus Hotel in Pattaya heeft gelukkig geen ernstige gevolgen gehad, hoewel er aanzienlijke materiële schade is ontstaan.

PATTAYA: De brand die gisteravond in het J.A. Plus Hotel in het centrum van Pattaya ontstond, is vrijwel zeker in het restaurant op de bovenste verdieping ontstaan. Het plaatselijke noodcentrum ontving om 21:36 uur een melding van de brand, waarna snel actie werd ondernomen door de lokale autoriteiten, waaronder de burgemeester, politie en vrijwilligers van de brandweer.

Bij aankomst op de locatie bleek de brand behoorlijk hevig te zijn, met vlammen die uit het dak van het gebouw sloegen. Hulpverleners hebben onmiddellijk actie ondernomen om zowel gasten als personeel te evacueren, met bijzondere aandacht voor buitenlandse toeristen die in het hotel verbleven. Ondertussen probeerden brandweerlieden het vuur te bestrijden, maar de snelle verspreiding van de vlammen maakte het moeilijk om de situatie onder controle te krijgen.

Er zijn vier gewonden gerapporteerd: drie personen, waaronder twee Thaise vrouwen en een Indonesische jongen, hebben rook ingeademd. Een vierde slachtoffer, een Thaise man, raakte gewond terwijl hij door de vlammen probeerde te ontsnappen; hij heeft meer dan 20% brandwonden en rookinhalatie opgelopen. Deze gewonden zijn met spoed naar een nabijgelegen ziekenhuis gebracht.

Het personeel van het hotel meldde dat zij het vuur hadden ontdekt en geprobeerd hadden om het zelf te blussen met een brandblusser, maar dit was niet succesvol vanwege de snelle uitbreiding van de brand. De brandweer heeft ook gecontroleerd of er nog mensen binnen waren, aangezien het hotel op dat moment volgeboekt was met 178 kamers.

Na meer dan een uur hard werken slaagde de brandweer erin om het vuur volledig te doven. Alle gasten zijn veilig geëvacueerd. De autoriteiten bevestigen dat er slechts vier gewonden zijn gevallen en dat het hotel zorgdraagt voor alternatieve accommodatie voor de toeristen. De brand vond plaats in een restaurant op het dak, waar op dat moment geen gasten aanwezig waren.

Het onderzoek naar de oorzaak van de brand zal worden voortgezet.

Verslag door Olleke Bolleke in Pattaya

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!