Tempelwachters in Noord-Thailand brullen door het dak

CHIANG MAI:- Bij de ingang van Wat Sampao in Chiang Mai staan twee leeuwbeelden op pilaren, maar ze hebben de laatste tijd nogal wat aandacht gekregen en niet altijd even positief! Een dak dat hun lichamen bedekt, laat alleen hun hoofden tevoorschijn komen. Het lijkt wel een leeuw met een hoedje op!

Deze leeuwen zijn normaal gesproken de beschermers van de tempel, en staan als symbool voor kracht en moed. De Lanna-bevolking plaatst ze graag bij tempels om te waken tegen kwade geesten. Maar nu hebben de monniken een dak gemaakt voor de versieringen tijdens evenementen zoals het Yi Peng Festival. Ze dachten dat gaten voor de leeuwenkoppen geen probleem zouden zijn.

“De meningen van de buurtbewoners zijn prima, maar we hopen dat ze ook begrijpen waarom we dit doen,” zeggen de monniken. Dus, wat denk jij? Zijn het nu stoere leeuwen of eerder een stelletje undercover katten…woeah😂

Snelle Jelle, uw correspondent in Thailand 
Ps. Ik neem voor enige tijd de honneurs voor Auke waar, dit ivm met de gezondheid van zijn man.

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!