PRANBURI — De autoriteiten zijn begonnen met het gecontroleerd afvoeren van water uit het Pranburi-reservoir, in verband met de regen dat tussen 5 en 8 oktober wordt verwacht. Aanvankelijk werd ongeveer 40 kubieke meter water per seconde naar de rivier geleid.

Het reservoir bevatte deze week ongeveer 317 miljoen kubieke meter water. Daarmee was ruim vier vijfde van de totale capaciteit van 391 miljoen kubieke meter gevuld. Door het waterpeil geleidelijk te verlagen, willen de autoriteiten ruimte creëren voor mogelijke nieuwe neerslag.
Het waterpeil bij meetstation PR-1 wordt tijdens de afvoer iedere drie uur gecontroleerd. De hoeveelheid afgevoerd water kan worden aangepast aan de weersomstandigheden en de actuele waterstand, om overlast in stroomafwaartse en laaggelegen gebieden zoveel mogelijk te voorkomen.

Inwoners langs de rivier en in lagergelegen gebieden wordt gevraagd officiële berichten goed te volgen. Uit voorzorg wordt geadviseerd bezittingen, machines en gewassen op tijd in veiligheid te brengen. Een deel van het water kan worden opgevangen in lokale vijvers en waterbronnen, zodat het beschikbaar blijft voor het droge seizoen.
Of de afvoer de komende dagen wordt verhoogd, hangt af van de hoeveelheid en intensiteit van de regen. De autoriteiten blijven de situatie volgen en zullen het plan indien nodig aanpassen.
Bron: MgrOnline

Reacties
Nog geen reacties — wees de eerste!