Het leger heeft in Oost-Thailand een avondklok ingesteld voor de omgeving van Sa Kaeo en verscherpt de grensbeveiliging.

Het leger heeft in Oost-Thailand een avondklok ingesteld voor de omgeving van Sa Kaeo en verscherpt de grensbeveiliging.

SAKAEO: De Thaise autoriteiten hebben per direct een avondklok ingesteld in het grensdorp Ban Nong Chan in de provincie Sa Kaeo. Het besluit volgt op een spoedbevel van kolonel Natthawut Somphrom, commandant van de Khok Sung Task Force, dat is uitgevaardigd op grond van de Wet op de Oorlogstoestand (1914).

Het bevel beperkt de toegang tot militaire controlezones nabij grensmarkeringen 46 en 47, ten oosten van Sriphen Road in het Tambon Non Mak Mun. Doel is het versterken van de grensbewaking en het voorkomen dat gewapende of insurgente groepen het gebied gebruiken.

Belangrijkste maatregelen

– Een avondklok geldt van 18.00 uur tot 06.00 uur; tijdens deze uren is toegang voor burgers tot het afgezette gebied verboden.  
– Bewoners met landbouwgrond binnen de getroffen zone mogen hun werkzaamheden voortzetten, maar uitsluitend tussen 06.00 uur en 18.00 uur. Zij moeten hun Thaise identiteitskaart te allen tijde bij zich dragen en zich bij iedere toegang registreren bij de autoriteiten.

Het bevel werd onmiddellijk van kracht. Tegelijkertijd zijn militaire genie-eenheden ingezet om extra concertinadraad aan te brengen bij natuurlijke oversteekplaatsen in de nabijheid van controleposten S.40 en S.41. Volgens de zegslieden moet dit ongeautoriseerde routes verhinderen en de controle langs de grens verder aanscherpen.

De maatregelen maken deel uit van een opgevoerde veiligheidsaanpak in de regio gericht op het tegengaan van illegale grensovergangen en het bewaren van stabiliteit langs de Thaise-Cambodjaanse grens.

Verslag door Olleke Bolleke in Pattaya

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!