De terugreis vanuit Noordoost-Thailand is in volle gang; de bussen naar Bangkok zijn continu volgeboekt.

De terugreis vanuit Noordoost-Thailand is in volle gang; de bussen naar Bangkok zijn continu volgeboekt.

ISAAN: Bij het busstation Terminal 3 in Khon Kaen stappen talloze mensen in bussen richting Bangkok. Velen willen de files tijdens de feestdagen vermijden. De vraag naar langeafstandsbusreizen neemt snel toe, en ook andere provincies in het noordoosten melden een toename van het verkeer.

Het busstation van Khon Kaen werd al drukbezocht, nog voordat de officiële Songkran-vakantie voorbij is. Veel forenzen uit de hoofdstad hebben hun vakantie in Isaan ingekort en beginnen hun terugreis bewust eerder om lange files te vermijden.

De verbindingen naar het busstation Mo Chit in Bangkok zijn bijzonder populair en waren gisteren al grotendeels volgeboekt. Talrijke reizigers melden dat ze al vóór Songkran zijn overgestapt op buskaartjes, omdat de sterk schommelende brandstofprijzen het rijden met hun eigen auto onvoorspelbaar maken. Wie de bus neemt, accepteert langere wachttijden en vaste vertrektijden, maar bespaart aanzienlijk op reiskosten. Een nadeel voor velen blijft de beperkte ruimte voor bagage en eten van huis.

Ook in andere noordoostelijke provincies neemt de toestroom van reizigers naar Bangkok toe. Verschillende langeafstandsbussen vertrekken elke avond vanuit Ubon Ratchathani naar de hoofdstad, met een reistijd van ongeveer 13 tot 14 uur en voordelige tickets die snel van tevoren zijn uitverkocht.

Vervoersmaatschappijen zoals Nakhonchai Air en Sombat Tour hebben hun capaciteit in maart al verhoogd om de drukte rond Songkran op te vangen. De situatie is vergelijkbaar in Udon Thani, waar bussen en minibusjes naar Bangkok traditioneel erg in trek zijn.

Naast de route via Khon Kaen maken veel reizigers gebruik van de overstap via Nakhon Ratchasima, dat wordt beschouwd als een belangrijke corridor tussen Isaan en de centrale regio.

Het staatsvervoerbedrijf heeft extra bussen in het hele land aangekondigd om de piektijden tijdens de toename van het aantal terugreizen op te vangen.

Verslag door Olleke Bolleke vanuit de Isaan

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!