De strijd tegen vervuiling in Noord-Thailand, de verkeerspolitie van Chiang Mai heeft 14 roetuitstotende voertuigen van de weg gehaald.

De strijd tegen vervuiling in Noord-Thailand, de verkeerspolitie van Chiang Mai heeft 14 roetuitstotende voertuigen van de weg gehaald.

CHIANG MAI: In een gerichte actie tegen luchtvervuiling heeft de verkeerspolitie van Chiang Mai vanochtend meerdere controleposten opgezet om voertuigen te identificeren die zwarte rook uitstoten. Binnen enkele uren werden “maar liefst” veertien voertuigen gedetecteerd die de wettelijke normen overschreden. Deze voertuigen zijn geregistreerd in de nationale systemen TPCC en PTM voor verdere afhandeling.

Onder leiding van politiekolonel Manatcai Inthathuen en politieluitenant-kolonel Surasit Maneechantsuk voerde een team van acht agenten de controles uit. Het doel van de operatie is het verminderen van PM2.5-concentraties en het aanpakken van vervuiling, die deels wordt veroorzaakt door rook van bosbranden in de regio.

De overtredingen werden ter plaatse gedocumenteerd en doorgegeven voor verdere acties. Deze stappen zijn onderdeel van een breder pakket maatregelen om de luchtkwaliteit te verbeteren, vooral met het naderende droogseizoen dat doorgaans gepaard gaat met slechtere luchtwaarden.

Bewoners reageerden opgelucht op de controlecampagne, maar benadrukten de noodzaak van een blijvende en structurele aanpak om gezondheidsrisico’s duurzaam te verminderen. De verkeerspolitie heeft aangekondigd de controles de komende weken voort te zetten.

Verslag door Olleke Bolleke in Chiang Mai.

Tags:

3 gedachten over “De strijd tegen vervuiling in Noord-Thailand, de verkeerspolitie van Chiang Mai heeft 14 roetuitstotende voertuigen van de weg gehaald.”

  1. Verbranden van huisvuil, verbranlden van velden, verbranden van houtafval, dat zijn eveneens de boosdoeners. Voertuigen stationair laten draaien om de airco te laten werken terwijl men gaat shoppen. Dat zijn allemaal vervuilers die er toe bijdragen tot fijn stof.
    Bromfietsen met gemanipuleerde uitlaten zijn vervuilers van fijn stof.

  2. De politie in Chiang Mai laat met deze controles zien dat ze iets doen tegen luchtvervuiling. Maar dat is vooral voor de bühne. Zwarte rook is zichtbaar en makkelijk te pakken, terwijl het echte probleem onzichtbaar blijft: elke diesel blaast fijnstof (PM2.5) de lucht in, ook zonder rook. Dat zijn de deeltjes die de longen en het bloed bereiken en de luchtkwaliteit echt verpesten.

  3. Dit is inderdaad alleen maar voor de bühne. Dit zijn namelijk alleen maar kruimels vergeleken bij het grootschalig verbranden van (suikerriet)velden na de oogst, huis- en zwerfafval en hout/tuinafval.

    En wat te denken van de talloze houtskoolvuren die gebruikt worden om op te koken. Ik wordt er iedere ochtend mee geconfronteerd zodra ik de deur open.

    Het lijken misschien allemaal druppels, maar heel druppels maken natuurlijk wel een plas.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!