CHUMPHON: Geweldig om te zien hoe deze provincie zich ontpopt tot een echte “Robusta-metropool” voor kwaliteitskoffie. Deze provincie barst van het potentieel op de wereldkoffiemarkt.

Met meer dan 50.000 rai aan plantages en ruim 5.000 ton bonen per jaar is Chumphon een belangrijke speler. Toch verdienen lokale boeren vaak te weinig omdat de kwaliteit niet altijd aan de hoge eisen voldoet.
Oogsten, drogen, branden en sorteren moeten verbeteren: veel producenten werken nog traditioneel of gebruiken technologie niet optimaal, wat leidt tot wisselende kwaliteit. Boeren verkopen daardoor vaak voor lage prijzen (gem. 70 baht/kg) aan lokale fabrieken.

Het evenement “Chumphon Robusta Metropolis” (2023) zette de kwaliteit van Chumphon-koffie voor het eerst in de schijnwerpers — een stap vooruit voor boeren. RMUTB doet ook mee: de universiteit richt een Uitgebreid Kwaliteitscentrum voor Robusta op om boeren te trainen en te ondersteunen.
Met gerichte investeringen en betere technieken kan Chumphon uitgroeien tot hét centrum voor hoogwaardige Robusta. De toekomst oogt veelbelovender dan ooit!

Reacties
Op dit artikel zijn 4 reacties geplaatst.
Betaal die boeren het dubbele en alle bij blij
Eerst nog wat aan de kwaliteit doen 👍👍🙏🙏
Het is de enige die dark roasted is .
Ik zou liever Arabica dark roasted hebben maar die is lastig te vinden