De politie van Thailand speurt naar de Russische kluizenkraker Mr. Kobin alias “Aage M”, nadat deze in Phuket 600.000 baht wist buit te maken.

De politie van Thailand speurt naar de Russische kluizenkraker Mr. Kobin alias “Aage M”, nadat deze in Phuket 600.000 baht wist buit te maken.

PHUKET — Rechercheurs doen onderzoek naar een keurig geplande kluisroof in het wisselkantoor van een warenhuis in Wichit. Op 19 juli opende een 47‑jarige Russische man, geïdentificeerd als Vitalii Kobin, de kluis met de juiste code en vertrok haast onopvallend met ongeveer 600.000 baht aan contante buitenlandse valuta. De bewakingsbeelden tonen hem doelbewust naar de kluis lopen; duidelijk geen persoon die zin had in rondneuzen.

De verdachte droeg een donkerblauwe pet, een zwarte bril, rubberen handschoenen en een zwarte jas met witte strepen, gecombineerd met korte broek — een outfit die schreeuwt: “ik heb de bijnaam  “Aage M”, deze kluis is voor mij een peuleschil.” Hij heeft snor en baard. De provinciale rechtbank van Phuket gaf op 27 juli 2026 een arrestatiebevel uit. Kobin wordt vervolgd voor nachtelijke diefstal met gebruik van een voertuig; de aanklacht omvat ook vlucht en het wegnemen van de buit.

Bij controle bleek dat zijn visum in 2025 was verlopen; de autoriteiten veronderstellen dat hij sindsdien illegaal in Thailand verblijft en mogelijk op diverse locaties ondergedoken is — een echte wereldreiziger dus.

De politie voert een landelijke opsporing uit en verzoekt het publiek om informatie over zijn verblijfplaats.

Bron: Thairaht

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!