SURAT THANI:- De provincie Surat Thani in het zuiden van Thailand heeft aangekondigd dat de tarieven van veerdiensten naar Koh Samui en Koh Phangan vanaf 1 juli zullen stijgen vanwege de stijgende dieselprijs.  Uit het aankondiging bleek dat de tarieven al meer dan 14 jaar niet waren verhoogd.

Na de ontmoeting tussen Surat Thani-functionarissen en vertegenwoordigers van veerbootbedrijven op 18 mei, werd overeengekomen dat de tarieven op 3 routes zouden worden verhoogd, waaronder Don Sak Pier – Koh Samui, Don Sak Pier – Koh Pha Ngan en Koh Samui naar Koh Pha Ngan.

De autoriteiten hebben aangekondigd dat ze de verhoging hebben berekend in lijn met de dieselprijsstijging, zodat het nieuwe tarief zou beginnen van 24 naar 48 baht per rit, van het oude tarief van 14 naar 33 baht per rit.

De directeur van Tha Ruer Racha Ferry, khun Apichart Chayopas, legde uit dat het aantal passagiers sinds de Covid19 pandemie in 2020 was afgenomen en dat de dieselprijzen bleven stijgen.

Khun Apichart erkende de financiële problemen waarmee elke passagier te maken had, maar zegt dat als ze de tarieven niet verhogen, het bedrijf zou kunnen omvallen.

De dieselprijs bereikte bijna 35 baht per liter sinds de laatste update over de olieprijs op 14 juni.

Wees vriendelijk en reageer beleefd op het artikel wat Olleke Bolleke voor u in de media gelezen heeft, wij moedigen toevoeging van uw reactie op deze content aan, maar kijken wel naar taalgebruik. Mocht u een foutje menen te zien of heeft u een tip!, mail uw nieuwsbeer even, hij zal u dankbaar zijn.

Informatie en bron
Illustraties: Matichon 
Content: Olleke Bolleke in Zuid-Thailand
Bron: Matichon.com