PATTAYA – In een grootschalige operatie van de toeristenpolitie Pattaya en de immigratiedienst Chonburi zijn vandaag de mannen bekend als “Ai Suea Hoi” en “Ai Phang” aangehouden. De arrestaties maken deel uit van het onderzoek naar de vermissing van de Russische tieners Diana (22) en Roman Nazimova (17), die sinds 26 juli spoorloos zijn.


Om 13.06 uur cordonneerden rechercheurs, onder leiding van plaatsvervangend inspecteur Prabda Suksuntree (toeristenpolitie Pattaya) en inspecteur Thongthai Pairor (immigratiedienst Chonburi), de toegang tot twee panden in de landelijke wijk Mab Fak Thong. Ai Suea Hoi was aanvankelijk niet aanwezig, maar werd later gesignaleerd op een driewielige bakfiets (‘saleng’) bij het huis van zijn moeder. Na zijn aanhouding leidde hij de politie naar de woning van Ai Phang, die eveneens werd ingerekend.


Beide mannen worden ervan verdacht de vlucht te hebben gefaciliteerd van Ai Pong en Ai Thong, twee anderen die eerder wisten te ontkomen uit een politie-omsingeling door meer dan 200 agenten. Volgens het onderzoek gebruikten de voortvluchtigen en hun helpers een met doeken bedekte saleng om aan zoeklichten en speurhonden te ontkomen. Tegelijkertijd verdenkt de politie Ai Suea Hoi en Ai Phang van betrokkenheid bij het demonteren en begraven van de motorfiets van de vermiste Nazimova-broers. Delen van dat voertuig werden enkele dagen geleden teruggevonden op de oude begraafplaats van Thung Luang, nabij de Cha Kha Tang-kruising.

In hun eerste verhoren ontkennen Ai Suea Hoi en Ai Phang elke betrokkenheid en beweren ze de Russische tieners niet te kennen.
De politie houdt echter vast aan:
– Digitaal onderzoek van telefoongegevens en GPS-tracering.
– Herhaalde doorzoekingen met speurhonden op omliggende terreinen.
– Verzameling en verificatie van getuigenverklaringen tussen Na Jomtien en Mab Ta Phut.
De zaak heeft absolute prioriteit en wordt in nauw overleg met de Russische ambassade voortgezet. Zodra er wezenlijke ontwikkelingen zijn, brengt de politie het publiek direct op de hoogte.
Bron: SiamChonNews
