IN DE LOOPGRAVEN
Een ouder echtpaar wandelt langs de IJzer, dicht bij Diksmuide. Ze besluiten een restaurant binnen te stappen voor de lunch. Wanneer de kelner hun bestelling komt opnemen, pakt de vrouw de hand van haar man en zegt liefdevol tegen de kelner: “Mijn man heeft hier nog gevochten in de oorlog, in de loopgraven!” De kelner is diep onder de indruk en gaat het verhaal doorvertellen aan de chef van het restaurant.
De chef zegt: “Geef deze brave mensen alles wat ze willen, ze mogen gratis eten en drinken op kosten van het huis!” De kelner gaat naar het echtpaar en deelt het nieuws mee. Ze laten zich rijkelijk bedienen en kiezen voor een uitgebreid maal. Bij vertrek vraagt de kelner of alles naar wens was. Het oude mannetje antwoordt: “Es war sehr schön, vielen Dank für alles und auf Wiedersehen!”
EEN AFWIJKING
Een man zit aan de bar naast een stotteraar. De man vraagt: “Is het niet lastig om te stotteren?” De stotteraar antwoordt: “N-n-nee, h-he-he-lemaal n-n-niet, want i-i-iedereen heeft w-w-wel een af-af-afwijking.” De man vraagt: “Hoezo dat?”
De stotteraar zegt: “N-n-nou, m-m-met w-w-welke hand v-v-veeg jij je k-k-kont af?” De man antwoordt: “Met mijn rechterhand.” De stotteraar zegt: “Z-z-zie je? D-d-dat is jouw af-af-afwijking. De m-m-meeste men-mensen g-g-gebruiken t-t-toiletpapier…”
SCHEIDEN
Een man in Eindhoven belt de dag voor zijn 65e verjaardag zijn zoon in Parijs. Hij zegt: “Ik vind het vervelend om je dag te verpesten, maar ik moet je vertellen dat je moeder en ik gaan scheiden. Vijf-en-veertig jaar ellende is genoeg…”
De zoon schreeuwt: “Waar heb je het over?” De vader zegt: “We kunnen elkaar niet meer luchten of zien. Het maakt me al beroerd om erover te praten, dus vertel jij het maar aan je zus in Londen.” De zoon belt snel zijn zus, die bijna ontploft aan de telefoon. “Er wordt om de sodemieter niet gescheiden!” schreeuwt ze. “Ik regel dit wel!”
Ze belt naar Eindhoven en gilt tegen haar vader: “ER WORDT NIET GESCHEIDEN! Je doet helemaal niks voordat ik er ben. Ik bel mijn broer terug, en wij zijn er morgen. Voor die tijd doe je helemaal niks, versta je?”
De vader hangt op, grijnst naar zijn vrouw en zegt: “Zo, dat is geregeld. Ze zijn morgen hier voor mijn 65e verjaardag en betalen zelf de reis.”
Fijn weekend!
Reinold

Ze zijn weer goed !